Підтримати партію Підтримати сайт

Лібертаріанська партія України

» » Що таке лібертаріанство?

Що таке лібертаріанство?

3-02-2015 3 515

Лібертаріанство — це політична філософія, що просуває ідею індивідуальної свободи, та максимальної мінімізації впливу дежави в економіку.

Основна ідея лібертаріанства в тому, що кожний індивідуум має бути максимально вільним у своїх діях, але разом з тим відповідати за свої вчинки і, саме головне, не заважати іншим.

Лібертаріанство є протилежністю соціалізму, комунізму та фашизму.

 

Лібертаріа́нство — це термін, який використовується спектром політичних філософій, що просувають ідею індивідуальної свободи та мінімізації розміру державного апарату.
Термін «лібертаріанство» охоплює широкий спектр політичних, економічних, соціальних ідей: від консерватизму, що підтримує численні самообмеження поряд із заходами державного примусу, до лібертинізму, що відкидає будь-які моральні обмеження.
Частина лібертаріанців розглядають такі форми державного втручання, як оподаткування та втручання держави в економіку, як приклад крадіжки та грабунку, й тому виступають за їх скасування. Захист громадян від насильства, на їхню думку, повинен здійснюватися приватними охоронними агенціями, а допомога незаможним повинна здійснюватися на засадах добродійності.
Інша частина лібертаріанців (мінархісти) вважає за потрібне або необхідне існування податків, що їх стягує держава, єдиним завданням якої є захист життя, здоров'я та приватної власності громадян.

 

Лібертаріанці виступають проти:

1. Призиву в армію.

2. Прописки.

3. Ліцензії на підприємницьку діяльність.

4. Високих податків.

 

Історично лібертаріанці обстоюють принцип «необмеженої свободи», за якої кожна людина жила б так, як сама хоче (за винятком зазіхання на свободу іншої людини). Основним правом, з якого виводяться всі інші права та свободи для лібертаріанців є право власності.


------

Коментарі (0)

Залишити свій коментар: